Wyjazd do opieki w Niemczech?

Wysoka inflacja sprawia, że nasze dochody w złotówkach warte są coraz mniej i coraz mniej produktów oraz usług możemy za nie kupić. Nic więc dziwnego, że coraz więcej Polaków myśli o podjęciu stałej lub czasowej pracy zarobkowej na zachodzie, gdzie zarabia się w tzw. twardych walutach. Oczywiście od zawsze jednym z popularniejszych kierunków takich wyjazdów były Niemcy. Nie inaczej jest dzisiaj, szczególnie że tamtejszy rynek pracy boryka się z brakiem prawie 2 milionów pracowników. Jakie są możliwości pracy u naszego zachodniego sąsiada?

Największy popyt na pracowników wykazuje branża opieki nad osobami starszymi. Łatwo to wytłumaczyć, bowiem w Niemczech z roku na rok przybywa osób starszych, często w wieku ponad 80 lat. Wiele z nich, w wyniku chorób, czy wypadków, traci możliwość samodzielnego funkcjonowania i zdane jest na pomoc osób trzecich. Taką osobą najczęściej staje się opiekunka seniora, która mieszkając z nim pod jednym dachem oferuje swoją pomoc w wykonywaniu wszelkich czynności życiowych typu: ubieranie się, mycie, gotowanie itp. Wyjazdy do opieki w Niemczech są niezwykle popularne zarówno w Polsce, jak i innych krajach naszego regionu. Nic w tym dziwnego, bowiem taki wyjazd do seniora zapewnia spory zastrzyk gotówki. Ile konkretnie można zarobić?

Wyjazd do Niemiec w celu sprawowania opieki nad osobą starszą w tej chwili przynosi średnie dochody miesięczne w okolicach 1700 euro netto. Tyle oferuje m.in. firma opiekunek osób starszych Veritas Opieka. Średni czas wyjazdu to około 6 tygodni, po czym następuje zmiana i powrót do kraju. Oprócz sporego zarobku, opiekunka może liczyć też na darmowy transport na miejsce zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. Wyjazd do opieki w Niemczech to także niskie koszty utrzymania na miejscu, bowiem oprócz darmowego zakwaterowania opiekunka otrzymuje także bezpłatne wyżywienie. Jego koszty pokrywa seniora lub jego rodzina. Jak więc widać wyjazd do opieki w Niemczech może być atrakcyjną alternatywą do pracy w kraju i przyczynić się do znacznej poprawy dochodów.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: Wyjazdy Niemcy opieka.

Powiązane wpisy

Polecane

Meble biurowe jako wizytówka firmy

Niezależnie od tego, czy firma zatrudnia trzy, czy trzysta osób, meble biurowe są ważnym...

Jak prowadzić księgę przychodów i rozchodów?

Prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów to najczęściej wybierany sposób ewidencji księgowej przez małe firmy,...

SEO Agencja – wybierz z głową!

Pozycjonowanie to najważniejsze działanie marketingowe w sieci, które w dobrych rękach potrafi zupełnie zmienić...

4 najczęstsze błędy popełniane w trakcie projektowania biur

Projektowanie biura to zadanie do którego należy podejść mając wyrazistą koncepcję układu wnętrza. Nie...

Sposoby na skuteczną promocję sklepu internetowego

Istnieje wiele sposobów promowania nowego sklepu internetowego. Z powodzeniem można wykorzystać reklamy w wyszukiwarce...

Wybierz wirtualne biuro dla swojej firmy

Coraz więcej firm decyduje się na biuro wirtualne. Wynika to zarówno z oszczędności, jak...

Sprawdź również