VMware vSphere czy Red Hat Virtualization – systemy wirtualizacji do firmy

Wirtualizacja jest rozwiązaniem coraz bardziej popularnym zarówno w małych jak i średnich przedsiębiorstwach. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem głównie ze względu na możliwość dość znaczącego obniżenia ponoszonych przez firmy kosztów związanych z maksymalnym wykorzystaniem posiadanych zasobów sprzętowych. W dzisiejszym artykule porównamy dla Państwa dwa rozwiązania w zakresie wirtualizacji jakimi są VMware vSphere oraz Red Hat Virtualization. Zapraszamy gorąco do lektury!

Charakterystyka VMware vSphere

– Rozwiązanie zaproponowane przez firmę VMware jest systemem służącym do wirtualizacji, który wykorzystuje się w wielu przedsiębiorstwach i firmach o zasięgu międzynarodowym.

– Jego niewątpliwą zaletą jest fakt bardzo łatwej instalacji oraz konfiguracji.

– Proces zarządzania jest bardzo intuicyjny i nie sprawia większej trudności.

– Posiada dostęp do wsparcia technicznego, co jest bardzo dużym atutem.

– VMware vSphere należy do profesjonalnego oprogramowania, co łączy się ze stosunkowo wysoką jego ceną. Dodatkowo generuje dość wysokie miesięczne koszty utrzymania, co stanowi jego największą wadę.

– System wirtualizacji VMware vSphere może zostać rozbudowany o dodatkowe funkcje takie jak dostęp do zaawansowanej platformy vCloid.

– W celu zwiększenia dostępnej wolnej przestrzeni na dysku użytkownik może skorzystać z pakietu NSX, który umożliwia przeprowadzanie wielu procesów w chmurze.

– System wirtualizacji VMware vSphere pozowała także na dołączenie do podstawowej wersji funkcji związanych z tworzeniem pamięci blokowej. Ten pakiet nazywa się vSAN.

Charakterystyka Red Hat Virtualization

– System wirtualizacji Red Hat Virtualization w skrócie RHEV jest rozwiązaniem zyskującym coraz więcej zadowolonych klientów.

– Jest to oprogramowanie charakteryzujące się bardzo wysoką wydajnością.

– Wraz z wprowadzeniem wirtualizacji Red Hat Virtualization przedsiębiorstwo zyskuje niemal nieograniczony dostęp do wielu funkcji, które znacząco usprawniają działanie całej firmy.

– Każdy z użytkowników może dokonać rozdzielenia hardware`u czy aplikacji. Można także dokonywać łączenia ze sobą serwerów o mniejszym obciążeniu w jeden cały element. W ten sposób zwiększa się ich wydajność.

– System wirtualizacji Red Hat Virtualization generuje niewielkie koszty miesięczne związane z jego eksploatacją.

RHEV oprogramowaniem, dzięki któremu można w bardzo prosty i łatwy sposób polepszyć sprawność pracy wielu użytkowników, ponieważ większość zaawansowanych funkcjonalności wbudowana jest w wersję podstawową.

– Użytkownik może korzystać z OpenStack Networking. W ten sposób pojawia się możliwość pracy w chmurze, co znacząco zwiększa wolną przestrzeń na dysku.

– Do dyspozycji użytkowników pozostaje także darmowy pakiet OpenStack Cinder, który pozwala na konfigurację pamięci typu Ceph w ramach rozwiązań proponowanych przez Cinder.

– Wirtualizacja Red Hat Virtualization umożliwia także dokonanie łatwej migracji danych w przypadku zmiany oprogramowania służącego do wirtualizacji na innego rodzaju w firmie. Dzięki temu użytkownik oszczędza czas na przeprowadzenie całego procesu.

Porównanie VMware vSphere vs Red Hat Virtualization

Coraz więcej klientów decyduje się na wprowadzenie rozwiązań wirtualizacji w ramach działalności ich firmy. Dzięki temu zwiększa się jakość i wydajność pracy pracowników. Przedstawione rozwiązania w zakresie wirtualizacji posiadają niewątpliwie wiele zalet. Jednak oprogramowanie Red Hat Virtualization charakteryzuje się niższymi kosztami ponoszonymi w miesiącu przez przedsiębiorcę. Wykorzystanie VMware vSphere wiąże się z wyższymi wydatkami związanymi z jego eksploatację. Ponadto większość funkcji oferowanych przez tą firmę wiąże się z wykupieniem dodatkowych subskrypcji.

W przypadku RHEV dostęp do niemal wszystkich funkcji jest zupełnie darmowy, w przeciwieństwie do VMware vSphere. Przykładowo w wersji podstawowej Red Hat Virtualization posiada bazowy dostęp do systemu vCloud, OpenStack Networking, Cinder. Wszystkie ich odpowiedniki w przypadku rozwiązania VMware vSphere są dodatkowo płatne.

System Red Hat Virtualization jest rozwiązaniem zdecydowanie tańszym, które generuje mniejsze koszty związane z eksploatacją miesięczną. Z drugiej strony oba systemu są warte rozważenia. W ofercie firmy thomas it znajdziecie Państwo powyżej opisane oprogramowania ale również wiele innych rozwiązań dedykowanych do wirtualizacji w ramach Państwa przedsiębiorstwa.

Jeżeli zastanawiacie się Państwo nad wyborem odpowiedniego systemu z zakresu wirtualizacji gorąco zachęcamy Państwa do kontaktu z naszymi doświadczonymi ekspertami. Ich wiedza pozwoli Państwu dokonać najlepszego wyboru, który sprawdzi się w Państwa firmie. Zapraszamy!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

Powiązane wpisy

Polecane

Meble biurowe jako wizytówka firmy

Niezależnie od tego, czy firma zatrudnia trzy, czy trzysta osób, meble biurowe są ważnym...

Wyjazd do opieki w Niemczech?

Wysoka inflacja sprawia, że nasze dochody w złotówkach warte są coraz mniej i coraz...

Jak prowadzić księgę przychodów i rozchodów?

Prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów to najczęściej wybierany sposób ewidencji księgowej przez małe firmy,...

SEO Agencja – wybierz z głową!

Pozycjonowanie to najważniejsze działanie marketingowe w sieci, które w dobrych rękach potrafi zupełnie zmienić...

4 najczęstsze błędy popełniane w trakcie projektowania biur

Projektowanie biura to zadanie do którego należy podejść mając wyrazistą koncepcję układu wnętrza. Nie...

Sposoby na skuteczną promocję sklepu internetowego

Istnieje wiele sposobów promowania nowego sklepu internetowego. Z powodzeniem można wykorzystać reklamy w wyszukiwarce...

Sprawdź również