VMware vSphere czy Red Hat Virtualization – systemy wirtualizacji do firmy

Wirtualizacja jest rozwiązaniem coraz bardziej popularnym zarówno w małych jak i średnich przedsiębiorstwach. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem głównie ze względu na możliwość dość znaczącego obniżenia ponoszonych przez firmy kosztów związanych z maksymalnym wykorzystaniem posiadanych zasobów sprzętowych. W dzisiejszym artykule porównamy dla Państwa dwa rozwiązania w zakresie wirtualizacji jakimi są VMware vSphere oraz Red Hat Virtualization. Zapraszamy gorąco do lektury!

Charakterystyka VMware vSphere

– Rozwiązanie zaproponowane przez firmę VMware jest systemem służącym do wirtualizacji, który wykorzystuje się w wielu przedsiębiorstwach i firmach o zasięgu międzynarodowym.

– Jego niewątpliwą zaletą jest fakt bardzo łatwej instalacji oraz konfiguracji.

– Proces zarządzania jest bardzo intuicyjny i nie sprawia większej trudności.

– Posiada dostęp do wsparcia technicznego, co jest bardzo dużym atutem.

– VMware vSphere należy do profesjonalnego oprogramowania, co łączy się ze stosunkowo wysoką jego ceną. Dodatkowo generuje dość wysokie miesięczne koszty utrzymania, co stanowi jego największą wadę.

– System wirtualizacji VMware vSphere może zostać rozbudowany o dodatkowe funkcje takie jak dostęp do zaawansowanej platformy vCloid.

– W celu zwiększenia dostępnej wolnej przestrzeni na dysku użytkownik może skorzystać z pakietu NSX, który umożliwia przeprowadzanie wielu procesów w chmurze.

– System wirtualizacji VMware vSphere pozowała także na dołączenie do podstawowej wersji funkcji związanych z tworzeniem pamięci blokowej. Ten pakiet nazywa się vSAN.

Charakterystyka Red Hat Virtualization

– System wirtualizacji Red Hat Virtualization w skrócie RHEV jest rozwiązaniem zyskującym coraz więcej zadowolonych klientów.

– Jest to oprogramowanie charakteryzujące się bardzo wysoką wydajnością.

– Wraz z wprowadzeniem wirtualizacji Red Hat Virtualization przedsiębiorstwo zyskuje niemal nieograniczony dostęp do wielu funkcji, które znacząco usprawniają działanie całej firmy.

– Każdy z użytkowników może dokonać rozdzielenia hardware`u czy aplikacji. Można także dokonywać łączenia ze sobą serwerów o mniejszym obciążeniu w jeden cały element. W ten sposób zwiększa się ich wydajność.

– System wirtualizacji Red Hat Virtualization generuje niewielkie koszty miesięczne związane z jego eksploatacją.

RHEV oprogramowaniem, dzięki któremu można w bardzo prosty i łatwy sposób polepszyć sprawność pracy wielu użytkowników, ponieważ większość zaawansowanych funkcjonalności wbudowana jest w wersję podstawową.

– Użytkownik może korzystać z OpenStack Networking. W ten sposób pojawia się możliwość pracy w chmurze, co znacząco zwiększa wolną przestrzeń na dysku.

– Do dyspozycji użytkowników pozostaje także darmowy pakiet OpenStack Cinder, który pozwala na konfigurację pamięci typu Ceph w ramach rozwiązań proponowanych przez Cinder.

– Wirtualizacja Red Hat Virtualization umożliwia także dokonanie łatwej migracji danych w przypadku zmiany oprogramowania służącego do wirtualizacji na innego rodzaju w firmie. Dzięki temu użytkownik oszczędza czas na przeprowadzenie całego procesu.

Porównanie VMware vSphere vs Red Hat Virtualization

Coraz więcej klientów decyduje się na wprowadzenie rozwiązań wirtualizacji w ramach działalności ich firmy. Dzięki temu zwiększa się jakość i wydajność pracy pracowników. Przedstawione rozwiązania w zakresie wirtualizacji posiadają niewątpliwie wiele zalet. Jednak oprogramowanie Red Hat Virtualization charakteryzuje się niższymi kosztami ponoszonymi w miesiącu przez przedsiębiorcę. Wykorzystanie VMware vSphere wiąże się z wyższymi wydatkami związanymi z jego eksploatację. Ponadto większość funkcji oferowanych przez tą firmę wiąże się z wykupieniem dodatkowych subskrypcji.

W przypadku RHEV dostęp do niemal wszystkich funkcji jest zupełnie darmowy, w przeciwieństwie do VMware vSphere. Przykładowo w wersji podstawowej Red Hat Virtualization posiada bazowy dostęp do systemu vCloud, OpenStack Networking, Cinder. Wszystkie ich odpowiedniki w przypadku rozwiązania VMware vSphere są dodatkowo płatne.

System Red Hat Virtualization jest rozwiązaniem zdecydowanie tańszym, które generuje mniejsze koszty związane z eksploatacją miesięczną. Z drugiej strony oba systemu są warte rozważenia. W ofercie firmy thomas it znajdziecie Państwo powyżej opisane oprogramowania ale również wiele innych rozwiązań dedykowanych do wirtualizacji w ramach Państwa przedsiębiorstwa.

Jeżeli zastanawiacie się Państwo nad wyborem odpowiedniego systemu z zakresu wirtualizacji gorąco zachęcamy Państwa do kontaktu z naszymi doświadczonymi ekspertami. Ich wiedza pozwoli Państwu dokonać najlepszego wyboru, który sprawdzi się w Państwa firmie. Zapraszamy!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

Powiązane wpisy

Polecane

Rodzaje taśm pakowych do produktów o dużej masie –...

Pakowanie produktów o dużej masie wymaga zastosowania wyjątkowo wytrzymałych i niezawodnych materiałów. Ważnym elementem...

Gdzie szukać najlepszych płatnych kwestionariuszy?

Znaczenie właściwego wyboru platform Poszukiwanie najlepszych płatnych kwestionariuszy może być wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które...

Digital Signage w biurach – nowoczesne rozwiązania komunikacyjne

W dobie dynamicznych zmian i rosnących oczekiwań wobec środowiska pracy, skuteczna komunikacja wewnętrzna staje...

Meble biurowe jako wizytówka firmy

Niezależnie od tego, czy firma zatrudnia trzy, czy trzysta osób, meble biurowe są ważnym...

Wyjazd do opieki w Niemczech?

Wysoka inflacja sprawia, że nasze dochody w złotówkach warte są coraz mniej i coraz...

Jak prowadzić księgę przychodów i rozchodów?

Prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów to najczęściej wybierany sposób ewidencji księgowej przez małe firmy,...

Sprawdź również