Skąd wziąć pomysł na nazwę firmy?

Firma to ważna rzecz. Prowadzenie firmy oznacza odpowiedzialność oraz dużą ilość pracy. Nazwa firmy ma znaczenie – dobra nazwa przyciąga klientów, jest dla nich swoistym wabikiem. Zła nazwa to fatalna reklama. Jak wymyślić nazwę? Na pewno nie w pięć minut. Dobra nazwa to pierwsza promocja danej firmy. Na pewno nie warto wybierać nazw ogólnych, typu Novum, Stokrotka czy Daisy, Róża, bo są typowe, nic nikomu nie mówią. Nazwa typu Nowe Horyzonty będzie dobra dla biura podróży lub wydawnictwa. Kon-Tiki może nazywać się biuro podróży. Nieraz restauracja ma nazwę dość zaskakującą i element zaskoczenia odgrywa dużą rolę w promowaniu danej firmy.

Burza mózgów to dobra metoda

Dzięki burzy mózgów kilku osób może powstać świetna nazwa. Jest to jakiś sposób, który może się sprawdzić. Jakość nazwy jest ważna, ludziom podobają się niebanalne nazwy i to jest sposób na sukces. Kafka to znakomita nazwa dla małej kawiarni, błąd ortograficzny, który przyciąga ludzi. Nazwa powinna być krótka, przykuwać wzrok i zachęcać do kupna towaru, produktu, usługi. Niejedna osoba wie, że to połowa sukcesu. Dobra nazwa powinna przekazywać przesłanie firmy, być krótka, niebanalna, przyciągająca. Musi być unikatowa i zapadać w pamięć. Zawsze trzeba opracować pięć-sześć nazw i wybrać najlepszą spośród nich. Wyjątkowa nazwa to podstawa, gwarancja sukcesu i sposób na znalezienie rozwiązania. Musi mieć pozytywny wydźwięk. Dla klientów ważne jest to, by nazwa zapadała w pamięć i miała ładny graficzny kształt. Jakość takiego kształtu musi być dobra, a powinien go opracować profesjonalny grafik, nie osoba przypadkowa. Skojarzenia są ważne – CISCO to skrót od San Francisco. Nazwa krótka, ale mająca potencjał. Ludzie doceniają znaczenie dobrych nazw i chętnie je opracowują. LEGO po duńsku znaczy baw się dobrze i  jest to znakomite opisanie marki. Nazwa jest marką i wizytówką firmy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane wpisy

Polecane

Meble biurowe jako wizytówka firmy

Niezależnie od tego, czy firma zatrudnia trzy, czy trzysta osób, meble biurowe są ważnym...

Wyjazd do opieki w Niemczech?

Wysoka inflacja sprawia, że nasze dochody w złotówkach warte są coraz mniej i coraz...

Jak prowadzić księgę przychodów i rozchodów?

Prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów to najczęściej wybierany sposób ewidencji księgowej przez małe firmy,...

SEO Agencja – wybierz z głową!

Pozycjonowanie to najważniejsze działanie marketingowe w sieci, które w dobrych rękach potrafi zupełnie zmienić...

4 najczęstsze błędy popełniane w trakcie projektowania biur

Projektowanie biura to zadanie do którego należy podejść mając wyrazistą koncepcję układu wnętrza. Nie...

Sposoby na skuteczną promocję sklepu internetowego

Istnieje wiele sposobów promowania nowego sklepu internetowego. Z powodzeniem można wykorzystać reklamy w wyszukiwarce...

Sprawdź również