Pożyczki pozabankowe od 18 lat – na co uważać?

Pożyczka jest zdecydowanie najprostszym sposobem na to, aby otrzymać potrzebny zastrzyk finansowy. Można go potrzebować z powodu nadarzającej się okazji biznesowej lub też nagłego wydatku spowodowanego awarią jednego z domowych urządzeń.

Co jednak ciekawe, obecnie można gotówkę otrzymać nie tylko od banku, lecz również od prywatnych firm pożyczkowych. Jest to rewelacyjna wiadomość szczególnie dla osób młodych, ponieważ tylko te firmy nie mają nic przeciwko pożyczaniu pieniędzy już od 18 roku życia.

Jaka jest opinia o firmie?

Bez względu na to, gdzie się weźmie pożyczkę, czy w banku, czy też w prywatnej firmie pożyczkowej, łączy je jedno — zawsze trzeba ją spłacić. Dla człowieka młodego, który dopiero skończył 18 lat, może to być problem, ponieważ bez stałej pracy i dochodu, systematyczna spłata rat może być nieco utrudniona. Z tego też powodu podczas zaciągania takiej pożyczki, trzeba bardzo uważać.

Na co konkretnie? Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że zanim zaciągnie się jakąś pożyczkę, najpierw należy sprawdzić opinie o danej firmie. Na rynku dominują firmy, które nie będą robiły problemów podczas spłaty zadłużenia, często nawet pomagając pożyczkobiorcą, np. odraczając ich termin. Wiele jest jednak i takich, które mogą zacząć naliczać z tego tytułu bardzo poważne kary. Jak takich uniknąć? Najlepiej przed wzięciem pożyczki, sprawdzić daną firmę w jednym z wielu rankingów.

Jaką kwotę pożyczyć?

Młoda osoba nie jest jeszcze zbyt doświadczona w zakresie brania pożyczek, toteż może popełnić tu sporo błędów. Jednym z najpoważniejszych jest wzięcie pożyczki zbyt dużej. Pamiętać bowiem trzeba, że chwilówka musi być wzięta na tyle, ile się faktycznie potrzebuje, a co najważniejsze, ile jest się w stanie spłacić. Nie warto się sugerować tym, że na wejściu widnienie oferta wielokrotnie przewyższająca nasze potrzeby i dająca nam szanse takową pożyczkę zaciągnąć.

Analiza oprocentowania i dodatkowych kosztów

Nie ma znaczenia, czy będzie to pożyczka na dowód, czy też pożyczka w banku, obie z nich łączy to samo, czyli konieczność ich spłaty. Nie tylko samego kapitału, lecz również odsetek. Często również zdarza się tak, że pożyczka pozabankowa oprócz odsetek, wymusza spłatę dodatkowych kosztów związanych z jej zaciągnięciem. Może to być np. koszty obsługi kredytu, przedłużenia terminu spłaty, czy też nawet rozpatrzenia pozytywnie wniosku.

Analiza zobowiązania

Zanim podpisze się umowę wzięcia kredytu pozabankowego, najpierw trzeba dokładnie zorientować się w zakresie tego, w jaki sposób dana firma oczekuje od nas spłaty. Może się bowiem okazać, że spłata możliwa jest jedynie poprzez jednorazowy przelew w kwocie całej pożyczki z odsetkami i opłatami. Może to być również klasyczna pożyczka spłacana ratami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj