Inwestowanie w luksusowe apartamenty – dlaczego zyskuje na popularności?

Wzrastające zarobki Polaków, dobrze prosperujące biznesy, rozwijające się startupy o światowych zasięgach, to tylko niektóre z wielu czynników generujących zmianę w naszych decyzjach zakupowych. Chodzi tu nie tylko o wybór produktów z najwyższych półek podczas codziennych wizyt w galeriach handlowych, ale także o przedsięwzięcia zakrojone na szeroką skalę. Inwestowanie w luksusowe apartamenty staje się bowiem jednym z najwyraźniej rozwijających się trendów na polskim rynku nieruchomości. Skąd popularność tego rodzaju inwestycji? Które miasta wiodą pod tym względem prym i na co uważać decydując się na zakup luksusowego apartamentu?

Luksusowe apartamenty – co przyciąga inwestorów?

Standard nieruchomości pozostaje zazwyczaj skorelowany ze statusem ekonomicznym osoby, która ją zamieszkuje. Co za tym idzie, wzrost dochodów sprawia, że konsumenci coraz częściej decydują się na zakup apartamentów o podwyższonym, a nawet najwyższym możliwym standardzie na rynku. Istnieją oczywiście pojedyncze aspekty, dla których to właśnie te nieruchomości wybierane są przez inwestorów. Samo zaklasyfikowanie apartamentu do “podwyższonego standardu” nie stanowi bowiem wystarczającego czynnika, aby przekonać wymagającego nabywcę. Jakie zatem cechy luksusowych nieruchomości są szczególnie cenione przez inwestorów? Należą do nich:

  • lokalizacja w centrum dużego miasta,
  • materiały wykończeniowe najwyższej jakości,
  • wyróżniający się projekt architektoniczny,
  • duża powierzchnia apartamentu z wyraźnym podziałem na strefy,
  • przestrzenie zewnętrzne (np. loggie lub tarasy),
  • dodatkowe udogodnienia (strefa SPA, baseny, sauny),
  • usługa concierge,
  • najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

W zależności od indywidualnych upodobań lub potrzeb inwestora, jego wymagania dotyczące luksusowego apartamentu mogą się różnić. Koneserzy cenią na przykład wyjątkową historię obiektu, bliskość oferty kulturalnej, klasyczny charakter wnętrz i doświadczenie oraz prestiż dewelopera. Tym niemniej na obecnym rynku nieruchomości luksusowych w Polsce, każdy zainteresowany inwestycją w luksusowy apartament, z pewnością znajdzie coś odpowiadającego jego wymaganiom.

Wynajem luksusowego apartamentu? A może odsprzedaż z zyskiem?

Jak się okazuje, wiele luksusowych nieruchomości jest nabywanych nie tylko w celach mieszkaniowych właściciela, ale także z przeznaczeniem na wynajem bądź późniejszą odsprzedaż apartamentu z zyskiem, kiedy jego wartość wzrośnie. Wielu zamożnych ludzi wybiera obecnie jako formę zamieszkania najem długoterminowy. Zwykle wiąże się to z charakterem ich pracy, który wymusza częste podróże. Zobowiązania generowane przez zakup na własność luksusowej nieruchomości mogłyby uczynić inwestycję mało rentowną, jeżeli nabywca nie zamieszkiwały apartamentu, a musiał dodatkowo opłacać najem innych nieruchomości. Warto wspomnieć, że w zachodniej Europie, to właśnie ta forma mieszkalnictwa jest najbardziej popularna, także wśród ludzi zamożnych. Zakup luksusowego apartamentu z przeznaczeniem na wynajem może się zatem okazać doskonałą inwestycją.

Rynek dóbr luksusowych, w tym również nieruchomości, charakteryzuje się tym, że im mniejsza podaż danego produktu, tym szybciej jego wartość rośnie. Oznacza to, że zakup apartamentu klasy premium, szczególnie takiego, który posiada cechy unikalne w skali kraju, to doskonała okazja do zaplanowania zyskownej inwestycji. Oczywiście, wcześniejsza dokładna analiza trendów rynkowych, jest niezbędna do zabezpieczenia rentowności przedsięwzięcia.

Inwestowanie w luksusowe apartamenty – na co zwrócić uwagę?

Kilkumilionowa inwestycja w luksusowy apartament wiąże się oczywiście z pewną dozą ryzyka, które należy uprzednio zminimalizować. Na co zwrócić uwagę wybierając nieruchomość z segmentu premium? Przede wszystkim warto zacząć od zaufanego dewelopera, który posiada nieposzlakowaną opinię i od lat zajmuję się budową luksusowych apartamentów. Będzie to gwarancja tego, iż do wykończenia zakupionej nieruchomości użyto jedynie materiałów najwyższej jakości, a dla sprostania wysokim wymaganiom przyszłych mieszkańców, przygotowano dedykowane rozwiązania. Niezwykle ważnym aspektem jest także lokalizacja apartamentowca, która nie może budzić żadnych zastrzeżeń i gwarantować szybki dostęp do najważniejszych atrakcji miasta.

Luksusowe apartamenty w Warszawie, czy w innym mieście?

Kontynuując temat lokalizacji luksusowego apartamentu warto rozważyć, w której części Polski szukać idealnej inwestycji. Obiecujące wydają się apartamenty usytuowane w urokliwych okolicznościach przyrody, a więc nad morzem, w górach lub wśród jezior. Warto jednak pamiętać, że największe szanse na rozwój kariery zawodowej oraz sieci biznesowych kontaktów daje mieszkanie w stolicy. Luksusowe apartamenty w Warszawie, takie, jak np. foksal1315.com/apartamenty/, to doskonały wybór dla inwestorów skupiających się zarówno na najwyższym standardzie nieruchomości, jak również na jej unikalnych walorach estetycznych.

Powiązane wpisy

Polecane

Meble biurowe jako wizytówka firmy

Niezależnie od tego, czy firma zatrudnia trzy, czy trzysta osób, meble biurowe są ważnym...

Wyjazd do opieki w Niemczech?

Wysoka inflacja sprawia, że nasze dochody w złotówkach warte są coraz mniej i coraz...

Jak prowadzić księgę przychodów i rozchodów?

Prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów to najczęściej wybierany sposób ewidencji księgowej przez małe firmy,...

SEO Agencja – wybierz z głową!

Pozycjonowanie to najważniejsze działanie marketingowe w sieci, które w dobrych rękach potrafi zupełnie zmienić...

4 najczęstsze błędy popełniane w trakcie projektowania biur

Projektowanie biura to zadanie do którego należy podejść mając wyrazistą koncepcję układu wnętrza. Nie...

Sposoby na skuteczną promocję sklepu internetowego

Istnieje wiele sposobów promowania nowego sklepu internetowego. Z powodzeniem można wykorzystać reklamy w wyszukiwarce...

Sprawdź również